Randevu Alın
Hizmetler

All On 6 İmplant

all on six implant
İçindekiler   <
Hemen Bilgi Alın!
CTA Form | TR (Vertical)
Bu sayfayı paylaş!
All On 6 İmplant

All On Six Implant Nedir?

Günümüzde çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanan diş kayıpları, estetik ve fonksiyonel sorunlara yol açabilir. Ayrıca bu durum bireyin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bir ya da daha fazla sayıda dişin eksik olması bireyin güvenini sarsabilir ve gündelik yaşam aktivitelerini zorlaştırabilir. Bu sorunları çözmek için uygulanabilecek pek çok farklı diş hekimliği prosedürü bulunsa da, All-on-six implant sistemi, özellikle tam dişsizlik durumunda etkili bir çözüm sunan modern bir implant tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir.

All on 6 implant yönteminde üst çene ya da alt çene üzerindeki altı implant, özel bir tek protez üzerine sabitlenir. Bu sayede hastanın tam diş kaybı yaşadığı çenede, sadece altı implant sayesinde sabit, güçlü ve doğal bir diş yapısı elde edilmesi mümkün olur. All on 6 adı da tedavi sırasında kullanılmakta olan altı implantı ifade eder.

All On Six Implant Nasıl Yapılır?

All on 6 implant ya da altılı implant tekniği tek bir aşamada tamamlanarak hızlı sonuçlar alınmasını sağlayan pratik ve konforlu bir yöntemdir. Standart implant tekniklerine göre daha kolay bir şekilde uygulandığından hem hastanın konforu sağlanır hem de diş hastalıklarının yaşanmasını önlemek üzere kalıcı bir çözüm sunar. Ancak all-on-six implant tedavisinin uygulanması kararı yapılan değerlendirmelerin ardından hasta özelinde verilir. Çünkü all on 6 implant tedavisi her hasta için uygun değildir.

All-on-six implant tedavisine uygunluk kararı verilmeden önce, hastanın genel sağlık durumunun tedaviye engel bir durum teşkil edip etmediği değerlendirilmelidir. Aynı zamanda hastanın ağız ve diş sağlığı, çene yapısı ve dişsizlik durumu incelenir. Ayrıca diş röntgeni çekilir. Yapılan değerlendirmelerin ardından hasta all on 6 tedavisine uygun bulunursa, planlama aşamasına geçilir.

All on 6 tedavisi kapsamında üst ve alt çenenin ön kısmına 90 derece, arka kısmına ise 45 derece açıyla olmak üzere 6’lı implantlar yerleştirilir. Titanyum vidalar çene kemiğine yerleştirildikten sonra reçineden yapılan hafif geçici protezler takılır. Titanyum vidaların geçici protezle kaynaşması için genellikle 3 aylık bir süreye gereksinim duyulur. İyileşme sürecinin tamamlanması ile birlikte kalıcı protezler yerleştirilir.

All on 6 tedavisi uygulanan hastalarda, çene kemiğine titanyum vidaların yerleştirilmesiyle birlikte uygulama bölgesinde morarma görülebilir. Bu morluklar genellikle kısa bir süre içinde ortadan kalkar. Diş hekimi bu süreçte yeme içme konusunda bazı sınırlamalar getirebilir. Hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanması için bu sınırlamalara uyulması önemlidir.

all on six implant

All On Six Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Ağız içerisindeki dişlerin çeşitli nedenlerle kaybedilmesi kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Günümüzde all on 6 implant tedavisi, tam dişsizlik durumunda estetik açıdan tatmin edici görünüme ulaşmayı sağlayan fonksiyonel bir çözüm olarak öne çıkar.

All-on-six tedavisi bireylerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen dişsizlik sorununu hızlı bir şekilde çözme amacıyla uygulanır. Altı implantın kullanılmasıyla sabit protez uygulamasının tek seansta gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Böylece hasta kısa bir süre içinde estetik ve fonksiyonel bir çözüme kavuşur.

All on 6 implant tedavisi kapsamında, protezin sabitlenmesi için altı adet titanyum vida kullanılır. Böylece protezin doğal dişlere benzer bir görünüm ve konfor sağlaması söz konusu olur. Estetik açıdan tatmin edici bir gülüş elde edebilmek, aynı zamanda hastanın öz güveninin artmasına da yardımcı olur.

Sıklıkla uygulanan bu diş hekimliği prosedürü kapsamında altı adet implant kullanılması sayesinde çene kemiği üzerindeki yük dağılımı dengeli bir şekilde sağlanır. Böylece zaman içinde çene kemiğinde kayıp yaşanması önlenir ve kemik yapısı korunabilir. Diğer bir deyişle, geleneksel protez yöntemlerine göre kemik kaybı yaşanması riski azalır.

All on 6 implant tedavisinin temelinde, altı adet sağlam titanyum vidanın bir araya gelmesiyle oluşan güçlü bir yapı vardır. Bu sayede hem protezin dayanıklılığı artar hem hastanın çiğneme fonksiyonlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirmesi sağlanır.

All on 6 implant tedavisiyle elde edilen estetik ve fonksiyonel avantajlar, aynı zamanda hastanın yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunur. Doğal bir gülüşe sahip olan kişilerin sosyal ilişkilerde öz güveni artar, günlük yaşam aktivitelerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri sağlanır.

All On Six Implant Uygulama Aşamaları

All on 6 tedavisi, altı adet titanyum vida kullanılması yoluyla sabit bit protezin çene üzerine yerleştirilmesine dayanan etkili bir diş hekimliği prosedürüdür. All on 6 tedavisinin uygulama aşamaları genel olarak şu şekildedir:

 • All-on-six tedavi süreci, bu alanda uzman ve deneyimli bir diş hekimi tarafından yapılan bir değerlendirme ile başlar. Bu kapsamda hastanın genel sağlık durumu, mevcut dişlerinin kurumu, çene yapısı ve kemik yoğunluğu değerlendirilir. Röntgen ve bilgisayarlı tomografi gibi görüntüleme yöntemleri kullanılarak implantların doğru bir şekilde konumlandırılmasına yönelik planlama yapılır.
 • All on 6 tedavisinin ilk adımı cerrahi prosedürdür. Diş hekimi cerrahi prosedürle titanyum implantları çene kemiğine yerleştirir. Bu süreç genellikle lokal anestezi altında yapıldığından hasta acı ya da ağrı hissetmez. Titanyum implantların çene kemiğiyle bütünleşmesi, protezler için güçlü bir temel elde edilmesini sağlar.
 • İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra hasta için geçici olarak tasarlanan protezler takılır. Böylece hastalar implantlar çene kemiğiyle bütünleşene dek günlük aktivitelerini konforlu bir şekilde sürdürebilir. Ayrıca hastanın gülüşü ve çiğneme fonksiyonları giderek iyileşir.
 • Çene kemiğiyle implant bütünleşmesi sağlandıktan ve çene kemiği hazır hale geldikten sonra kalıcı protez tasarımı yapılır. Hastanın ağız yapısına uygun olarak tasarlanan kalıcı protezlerin rengi, şekli ve boyutları açısından doğal dişlere benzemesi yoluyla estetik bir gülüş elde edilebilir.
 • İmplantların hazır olmasıyla birlikte kalıcı protezler yerleştirilip protez implantların üzerine sabitlenir. Bu sayede güçlü bir bağlantı sağlanır ve sağlam bir yapı oluşturularak all on 6 implant tedavisi tamamlanır.

All On SixImplant Tekniği Ne Kadar Başarılı?

All-on-six implant tekniği alanında uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından doğru hastalara doğru tekniklerle uygulandığı takdirde başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

All On Six Avantajları Nelerdir?

 • All on 6 implant tedavisi, genel olarak daha uygun maliyetli bir diş hekimliği prosedürüdür.
 • Kısa süre içinde tamamlanan pratik bir tedavi sürecidir.
 • All on 6 implant tedavisi sayesinde ileri seviye kemik kaybı yaşanan hastalara sinüs lifting ya da greftleme tedavisi uygulanması gerekmez.
 • Çıkarılması gerekmeyen all on 6 implantlar kalıcı protezlere göre daha sağlamdır.
 • Isırma eyleminin doğal dişlerde olduğu gibi konforlu bir şekilde gerçekleşmesi mümkün olur.
 • All on 6 implantlar ağız ve diş sağlığına gereken özenin gösterilmesi hâlinde uzun süreli olarak kullanılabilir.

All On Six Tedavisi Kimlere Uygulanır?

All on 6 implant diş tedavisi çoğunlukla alt ve üst çenelerde tam dişsizlik yaşayan hastalara uygulanması tercih edilen bir diş hekimliği prosedürüdür. Bunun yanı sıra yapay diş kökü sayısının azaltılmasıyla bölgesel dişsizliğin tedavi edilmesi amacıyla da uygulanması söz konusu olabilir.

All on 6 tedavisi;

 • Üst çenesinde, alt çenesinde ya da her iki çenesinde tam dişsizlik olan,
 • Ön ya da arka dişi bölgelerinde çoklu eksik diş sorunu bulunan,
 • Kemik erimesi ya da dişlerinde ileri derece sallantı olan,
 • Kullanım ve bakım zorluğu olan hareketli protezlerdense daha avantajlı sabit diş protezlerini tercih eden kişilere uygulanabilir.
all on six implant

All On Six Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

All-on-six implant tedavisi sonrasında, başarılı bir iyileşme ve uzun vadeli sonuçlar elde etmek için dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır.

All on 6 implant tedavisi sonrasında ağız hijyenine özen göstermek önemlidir. Dişlerin ve implantların temizlenmesi için yumuşak kıllı bir diş fırçası ve diş ipi kullanılmalıdır. Diş hekiminin önerdiği ağız bakım ürünlerini kullanmak fayda sağlayabilir.

Tedavinin ardından diş hekimi kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

Sigara içmek implantların çene kemiğiyle kaynaşması ve iyileşme sürecini olumsuz yönde etikileyebilir. Bu süreçte sigara ve aşırı alkol tüketiminden kaçınılmalıdır.

Tedavi sonrası erken dönemde aşırı sıcak ya da sert gıdalar tüketilmemelidir. Aksi takdirde implant çevresindeki dokular zarar görebilir. Ayrıca şişlik ve morarma gelişmesine karşı belirli aralıklar buz kompresi yapılmalıdır.

Diş hekiminin önerdiği ilaçların düzenli olarak kullanılması sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci yaşanmasını sağlayabilir.

All On Six Fiyatları

All on 6 fiyatları, bir dizi faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörler arasında kliniğin fiyat politikası, kullanılan malzeme kalitesi, tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan ek prosedürler, protezin tasarımı ve hastanın genel sağlık durumu gibi etkenler sayılabilir. All on 6 tedavisi her hasta özelinde planlandığından standart bir fiyat söz konusu değildir.

Son Güncelleme: 01.04.2024
Tedavi Süreci
Kalış Süresi
1 hafta
Ziyaret Sayısı
3
Tedavi Süresi
2-3 saat
Anestezi
İyileşme Süresi
3 ay
Takip Ziyareti
-
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın 
4.6
Toplam 174 Değerlendirme Üzerinden
google
nur dündar
25.08.2022

Dr Kardelen hanım ve asistini gayet Güler yüzlü, sakin ve anlayışlı davrandılar. Çok teşekkür ediyoruz. (Translated by Google) Dr. Kardelen and her assistant were very friendly, calm and understanding. Thank you very much.

google
Gokhan Ergil
25.08.2022

Başta doktorumuz Emre ÜNLÜ ve Melis Hanım` ın ilgi ve alakaları muhteşem. Korkusu olanlara tavsiyem mosdent e gidin. Doktorumuzun eli çok hafif ve aynı zamanda psikolog gibi korkularınızdan arındırıyor. (Translated by Google) The interest and relevance of our doctor Emre ÜNLÜ and Ms. Melis are amazing. My advice to those who are afraid, go to mosdent. Our doctor's hand is very light and at the same time relieves you of your fears like a psychologist.

google
Emre Duru
22.08.2022

MR. Hakan and Ömer, we have known each other more than 25 years, they were my dentist when I was young and now they are my family’s dentist. While living in Turkey, Eastern Europe, Russia and now in America, anytime I needed , I took the first flight and visited them, they always found a time for us, took good care of us, did quick and perfect job, never needed to come back. Perfect customer service, great care and attention , full service , affordable prices and extremely qualified team. Recently another great service for my entire family. Always happy , and always recommending. Thank you MOS Dental team.

google
Ekin Padak
18.08.2022

doktor gözde hanım ve emre bey çok rahat çok profesyoneller özellikle melis hanım aileden birisi gibi çok ilgili ve çok samimi ??? (Translated by Google) Doctor Gözde and Mr. Emre are very comfortable, very professionals, especially Ms. Melis is very caring and very sincere like a family member ???

google
Salih Baki
12.08.2022

Baki Ailesi olarak hastanenizde bulunan butun personellerin ilgi ve alakalarını tedavi boyunca eksik etmeyen Doktarlarina ve personellerine özellikle Melis hanıma çok teşekkür ederiz (Translated by Google) As Baki Family, we would like to thank the Doctors and staff, especially Ms. Melis, who did not miss the interest and relevance of all the staff in your hospital throughout the treatment.

Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Bu Hizmeti Sunan Hekimlerimiz
© 1992-2024 Tüm hakları saklıdır. MosDent, Özel Bahçelievler Mos Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ticari markasıdır. Kayıtlı adresimiz Bahçelievler Mahallesi Naci Kasım Sokak 2/3 Bahçelievler 34180 İstanbul - Türkiye
Son güncelleme: 02.03.2024 11.06

İnternet Sitesi: FocalHaus.com
magnifiercrosschevron-right-circle
MosDent Diş Hastanesi

MosDent Diş Hastanesi

Çünkü gülümsemek sağlıktır

I will be back soon

MosDent Diş Hastanesi
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Whatsapp WhatsApp