Randevu Alın
Koruyucu Tedaviler
Diş sıkma, diş gıcırdatma, hassas diş tedavileri
emax dis
İçindekiler   +
Hemen Bilgi Alın!
CTA Form | TR (Vertical)
Bu sayfayı paylaş!
Tedavi Süreci
Kalış Süresi
7-10 gün
Ziyaret Sayısı
3
Tedavi Süresi
2-3 saat
Anestezi
-
İyileşme Süresi
Takip Ziyareti
1 yıl
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın 

Emax Diş Nedir?

Emax - empress porselenler, altyapılarında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden üretilen yapısıyla estetik açıdan en gelişmiş kaplamalar arasında yer alır. Emax diş kaplama diğer bir deyişle empress diş kaplama temelde lityum disilikat cama dayanmakta olup lityum dioksit, kuvars, alümina, potasyum oksit gibi elementlerden meydana gelen tamamen seramik bir diş kaplama sistemi olma özelliğine sahiptir.

Günümüzde bireylerin gerçekçi ve doğal görünümlü gülümsemelere sahip olmasını sağlamak için özel seramiklerden faydalanılır. Diğer diş restoratiflerinden farklı olarak emax diş aynı anda hem dayanıklı ve estetik görünüm sağlayan seramik bir malzemedir. Tamamen seramikten yapılan diş restorasyonları metal içermez. Bu nedenle ışık, doğal dişlerde olduğu için dişin içinde parlar. Genellikle öndeki kesici dişlere uygulanan emax diş, yeterli dayanıklılığa sahip olmadığından ağzın arka bölgesindeki dişlerde tercih edilmez.

Emax diş, diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen kronlardan biri olmasının yanı sıra hastalar arasında da popülerdir. Uzun ömürlü ve dayanıklı emax diş, doğal dişlere benzeyen görünümüyle estetik açıdan tatmin edici bir görünüm sunar. Dayanıklılığıyla bilinen lityum disilikat seramik külçeden üretilen emax diş, gerçek bir dişin görünüşünü de hissini de sağlar.

Doğal dişe çarpıcı bir şekilde benzeyen ve bir kron için kullanılabilecek en canlı malzemelerden biri olduğu gibi yarı saydamlığından ve tüm diş tonlarına uygun renklenme yeteneğinden de faydalanmak mümkündür. Tamamen seramikten elde edildiği ve metal içermediği için doğal dişlerdeki parlamanın emax dişlerde elde edilmesi de söz konusu olabilir. Ufalanmaya karşı dirençli olan emax dişlerde kırılma ve çatlama, porselen ve zirkonyum malzemelerden elde edilen kronlara göre daha az görülür.

Emax diş kaplamaların ömrü genellikle 10 ila 20 yıl arasında değişiklik göstermekle birlikte hastanın ağız ve diş bakım rutinine ne kadar özen gösterdiğine bağlı olarak bu süre farklılaşabilir. Emax diş kaplamaların kullanım ömrünü uzatmak için hasta, ağız ve diş bakım rutinine özen göstermenin yanı sıra düzenli diş hekimi kontrollerini de aksatmamalıdır. Bu nedenle, her hasta için standart bir emax diş kaplama kullanım ömründen bahsedilemez.

Emax diş kaplama tedavisi sayesinde hastanın dişleri daha hoş ve estetik bir görünüm kazanabilir. Diğer yandan birçok farklı nedene bağlı olarak hastanın dişlerinin kırılması, tahrip olması ya da renk değiştirmesi gibi istenmeyen durumlar yaşandığı takdirde emax diş kaplama tedavisinden faydalanılması gündeme gelebilir. Emax diş kaplama tedavisinin başarılı olması, tıpkı diğer diş hekimliği prosedürlerinde olduğu gibi planlamanın hasta özelinde ihtiyaçlara uygun olarak yapılmasına, tedavinin alanında uzman ve deneyimli bir diş hekimi tarafından uygulanmasına bağlıdır.

Empress Diş Nedir?

Yüksek kaliteli, tamamen porselen malzemeden üretilen empress diş, doğal dişlerin görünümünü taklit ederek estetik açıdan tatmin edici sonuçlar sunar. Herhangi bir metal madde kullanılmaksızın seramik parçanın üzerine koyulan cam seramikle pekiştirilmesi sonucu porselenin dayanıklılığı artırılır. Bu porselenler empress diş kaplama tedavisinde kullanılır.

Empress diş kaplama günümüzde en çok kullanılan estetik diş hekimliği prosedürlerinden biridir. Empress diş kaplama özellikle ön dişlerinde sorun yaşayan hastalarda son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Empress diş kaplamanın ön dişlere göre daha az kuvvet uygulanan azı dişlerinde kullanılması da tercih edilebilir.

emax dis

Emax & Empress Diş Neden Yapılır?

Emax & empress diş kaplamalar metal altyapı içermeyen, özel olarak güçlendirilmiş porselenlerdir. Emax & empress diş kaplamalar sayesinde mükemmel bir estetik ve diş eti uyumu sağlanması mümkündür. Yüksek uçuk geçirgenliğine sahip olan kaplamalar doğal dişlerin görünümüne benzediğinden estetik açıdan yüksek beklentileri karşılamak için ve ağzın ön bölgelerinde kullanılabilir. Emax & empress porselen diş kaplaması genellikle ağzın ön bölgelerinde kullanılmakta olup yüksek direnç ve estetik gereken arka bölgelerde zirkonyum diş kaplama tedavisi tercih edilebilir.

Emax empress diş kaplama tedavisine ihtiyaç olduğunu anlamak için öncelikle hastanın ağzının hangi bölgesindeki dişlere düzeltme işlemi uygulanacağı belirlenir. Ön dişleriyle ilgili şikayetleri olan ve ön dişlerine düzeltme işlemi uygulanması gereken hastalar genellikle emax empress diş kaplama tedavisi için uygun adaylar olarak kabul edilir.

Tek diş üzerine estetik kaplama tedavisinin uygulanacağı durumlarda emax empress diş kaplama tedavisi tercih edilebilir. Ancak hastada diş eksikliği de bulunuyorsa emax empress diş kaplama tedavisi doğru bir seçenek olmayabilir.

Emax & Empress Diş Nasıl Yapılır?

Emax empress diş tedavisi için uygun olduğuna karar verilen hastalarda öncelikle dişler fotoğraflanır ve dişlerin ölçüleri alınır. Dişleri emax empress diş kaplamasına hazırlamak için dişler üzerinde aşındırma işlemi yapılması gerekir. Dişler kaplamalara uygun olacak şekilde ayarlanır ve yeniden ölçü alınır. Emax empress diş kaplamalar hastadan alınan ölçülere göre laboratuvar ortamında hazırlanarak medikal yapıştırıcıyla dişlere yapıştırılır. Bu adımların uygulanmasıyla birlikte emax empress diş kaplama tedavisi tamamlanır.

emax empress dis avantajlari nelerdir

Emax & Empress Diş Avantajları Nelerdir?

 • Emax empress diş kaplama tedavisinin en önemli avantajlarından biri, hasta özelinde renk kontrolleri ve renk belirleme yapılarak uygulanabilmesidir. Bu sayede, doğal forma uygun sonuçlar elde edilebilir.
 • Yüksek ışık geçirgenliği nedeniyle emax empress diş kaplama sıklıkla tercih edilir.
 • Emax empress diş kaplama yalnızca ön dişlerdeki değil, aynı zamanda arka dişlerdeki biçim bozukluklarını gidermek için de tercih edilebilir.
 • Emax empress dişlerin sağlıksız olmasından kaynaklanan ağız kokusunu ve renk değişikliklerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir diş hekimliği prosedürüdür.
 • Emax empress diş kaplama tedavisi başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde doğal diş görünümüyle uyumlu ve estetik açıdan tatmin edici dişlere sahip olunabilir. Rutin ağız ve diş bakımının düzenli bir şekilde uygulanması sayesinde emax empress diş kaplamalar uzun süre boyunca konforlu ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.
 • Emax empress diş kaplama tedavisi hastanın diş yapısına herhangi bir zarar vermez. Tedavi edilen dişlerin kenarında ya da diş etinde morumsu bir renk ortaya çıkması gibi bir risk söz konusu değildir.
 • Emax empress diş kaplama tedavisi dişlerde hassasiyetin azalmasını sağlar. Hastanın pürüzsüz ve kaygan bir diş yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

Emax & Empress Diş Hangi Durumlarda Uygulanmalıdır?

Emax empress diş kaplama tedavisi;

 • Ön dişlerinde yıpranma ya da çeşitli hasarlar bulunan,
 • Farklı nedenlere bağlı olarak küçük azı dişlerinde hasar oluşan,
 • Dişlerinde ileri düzeyde renklenme ve lekelenme görülen,
 • Travmaya ya da diş çürüğüne bağlı olarak dişleri kırılan,
 • Devitalizasyon, florosiz, tetrasiklin ya da yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan renklenmeler dolayısıyla dişlerinde renk değişikliği görülen,
 • Kanal tedavisinden sonra meydana gelen dişlerinde renklenme oluşan ve bu renklenme herhangi bir nedenle giderilemeyen,
 • Dişin koruyucu tabakasında mine hipoplazisi gibi eksikliklerle deformasyonlar (mine defekti) görülen,
 • Dişlerinde pozisyon ve diziliş hatası bulunan (malpoze diş),
 • Dişlerinde aşınma ya da deformasyon olan ve dişlerine çok sayıda restorasyon uygulanmış bulunan,
 • Dişleri arasında aralık bulunan kişilere hedeflenen estetik düzeltmeyi sağlamak için uygulanabilir.

Emax empress diş kaplama tedavisinden sonra hastalar estetik bir gülüşe, düzgün ve sağlıklı bir diş dizilimine kavuşabilir. Emax empress diş kaplama en doğal ve etkili sonuçları, estetik kaygıların ön planda olduğu ön kesici dişlerde verir.

Diğer yandan emax empress diş kaplama tedavisi;

 • Diş diziliminde yer alan büyük azı dişlerine,
 • Kanal tedavisiyle metal pivot eklenen dişlere,
 • Diş eksiklerinin olduğu boşluklara,
 • Dental implant tedavisi uygulanmış, üzerinde metal abutment olan dişlere uygulanması söz konusu değildir.

Emax & Empress Diş Kaplama Fiyatları

Tüm diş hekimliği prosedürlerinde olduğu gibi emax empress diş kaplama fiyatları da pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tedavi edilecek hastanın mevcut ağız ve diş sağlığı ile kaç dişe emax empress diş kaplama tedavisinin uygulanacağı bu konuda belirleyici olan temel faktörlerdir.

Emax empress diş kaplama tedavisi yalnızca sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip hastalara uygulanabilir. Tedavisi planlanan dişte ya da dişlerde çürük ya da farklı bir diş hekimliği tedavisi uygulanmasını gerektiren bir sorun tespit edildiyse, diş hekimi öncelikle diş çürüğünü ya da diğer sorunu tedavi eder. Bu nedenle, emax empress diş kaplama tedavisinin yapılacağı hastaya bir başka diş hekimliği tedavisi uygulanması gerekip gerekmediği emax empress diş fiyatları üzerinde belirleyici faktörlerden biridir.

Tüm bunlara ek olarak emax empress diş tedavisini gerçekleştirecek olan diş hekiminin deneyimi, tedavinin gerçekleştirileceği kliniğin fiyat politikası, tedavi esnasında kullanılacak malzemelerin ve ekipmanların kalitesi de emax empress diş fiyatlarını doğrudan etkiler.

Son Güncelleme: 13.06.2024
4.6
Toplam 174 Değerlendirme Üzerinden
google
nur dündar
25.08.2022

Dr Kardelen hanım ve asistini gayet Güler yüzlü, sakin ve anlayışlı davrandılar. Çok teşekkür ediyoruz. (Translated by Google) Dr. Kardelen and her assistant were very friendly, calm and understanding. Thank you very much.

google
Gokhan Ergil
25.08.2022

Başta doktorumuz Emre ÜNLÜ ve Melis Hanım` ın ilgi ve alakaları muhteşem. Korkusu olanlara tavsiyem mosdent e gidin. Doktorumuzun eli çok hafif ve aynı zamanda psikolog gibi korkularınızdan arındırıyor. (Translated by Google) The interest and relevance of our doctor Emre ÜNLÜ and Ms. Melis are amazing. My advice to those who are afraid, go to mosdent. Our doctor's hand is very light and at the same time relieves you of your fears like a psychologist.

google
Emre Duru
22.08.2022

MR. Hakan and Ömer, we have known each other more than 25 years, they were my dentist when I was young and now they are my family’s dentist. While living in Turkey, Eastern Europe, Russia and now in America, anytime I needed , I took the first flight and visited them, they always found a time for us, took good care of us, did quick and perfect job, never needed to come back. Perfect customer service, great care and attention , full service , affordable prices and extremely qualified team. Recently another great service for my entire family. Always happy , and always recommending. Thank you MOS Dental team.

google
Ekin Padak
18.08.2022

doktor gözde hanım ve emre bey çok rahat çok profesyoneller özellikle melis hanım aileden birisi gibi çok ilgili ve çok samimi ??? (Translated by Google) Doctor Gözde and Mr. Emre are very comfortable, very professionals, especially Ms. Melis is very caring and very sincere like a family member ???

google
Salih Baki
12.08.2022

Baki Ailesi olarak hastanenizde bulunan butun personellerin ilgi ve alakalarını tedavi boyunca eksik etmeyen Doktarlarina ve personellerine özellikle Melis hanıma çok teşekkür ederiz (Translated by Google) As Baki Family, we would like to thank the Doctors and staff, especially Ms. Melis, who did not miss the interest and relevance of all the staff in your hospital throughout the treatment.

Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Bu Hizmeti Sunan Hekimlerimiz
© 1992-2024 Tüm hakları saklıdır. MosDent, Özel Bahçelievler Mos Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ticari markasıdır. Kayıtlı adresimiz Bahçelievler Mahallesi Naci Kasım Sokak 2/3 Bahçelievler 34180 İstanbul - Türkiye
Son güncelleme: 05.09.2023 11.06

İnternet Sitesi: FocalHaus.com
magnifiercrosschevron-right-circle