Randevu Alın
Koruyucu Tedaviler
Diş sıkma, diş gıcırdatma, hassas diş tedavileri

Sedasyon ve Genel Anestezi

genel anestezi
İçindekiler   +
Hemen Bilgi Alın!
CTA Form | TR (Vertical)
Bu sayfayı paylaş!

Sedasyon

Sedasyon diş tedavileri esnasında ortaya çıkabilecek ağrı, endişe, korku gibi durumları ortada kaldırmak amacıyla uygulanan anestezi yöntemidir. Rahatlık ve unutkanlık sağlayan sedatif ilaçların etkisiyle uyuklama veya yarı bilinç kaybı durumunda olan hasta yapılan işlemin içeriğini hatırlamaz, ağrı algısı azalır, istenmeyen ağız içi ile ilgili refleksler önlenir. Tedavi sonrasında dişçi korkusunu yok eder ve hastanın sonraki seanslarda diş tedavisine gelmesini kolaylaştırır. 

Damar yolundan, ağızdan, makattan uygulanabilen ilaçlar ile bazen sedatif etkili anestezi gazı koklatılarak yapılabilmektedir. Genel anestezi risklerini taşımaz, işlem sonrası kendine gelme çabuk ve rahat olur.

Diş hekimi veya iğne korkusu olan, mide bulantısı, kusma, öğürme refleksi nedeniyle diş tedavilerini yaptıramayan çocuk, yetişkin, engelli her tür hasta grubuna rahatlıkla uygulanabilir son derece güvenli bir anestezi yöntemidir.

genel anestezi

Genel Anestezi

Genel anestezi ameliyathane ortamında ve anestezi doktoru kontrolünde hastanın, verilen ilaçlar etkisiyle işlem süresince tamamen uyutulması ve anestezi cihazına bağlanmasıdır. Hastaya burundan ya da ağızdan solunum tüpü takılarak anestezi cihazına bağlanır. Cihaz belirli bir karışımda oksijen ve narkoz gazını hastaya işlem bitene kadar solutur. İşlem boyunca hastanın tüm yaşamsal fonksiyonları anlık olarak takip edilir. Genel anestezide tam bir bilinç kaybı oluşur, derin uyku halindeki hasta hiçbir şey görmez ve duymaz, ağrı duyusu tamamen ortadan kaldırılır. İşlem sonunda hasta uygun yöntemlerle uyandırılır.

İletişim güçlüğü olan zihinsel engelli bireyler, lokal anestezi ve sedasyonun yetersiz kalacağı uzun işlem süresi gerektiren cerrahi girişimlerde genel anestezi uygulanmaktadır. 

Genel anestezi işlem öncesinde hazırlık gerektirir. Anestezi doktoru tarafından muayene edilen hastada durumuna göre ekg, akciğer röntgeni, kan tahlilleri gibi gerekli tetkikler istenebilir. İşlem öncesinde yetişkin ve çocuk hastalarda belirli bir süre açlık ve susuzluk  gerekmektedir. 

Sedasyon ve genel anestezi uygulamaları esnasında ilaçlara bağlı yan etkiler, alerjik reaksiyonlar, hava yolu ile ilgili güçlük ve travmalar görülebilir. Bu istenmeyen etkiler deneyimli bir uzman ekip kontrolünde hızla ve kolayca ortadan kaldırılabilir. Günümüzde uygun şartlarda yapıldığında anestezi ile ilgili komplikasyonlara oldukça az rastlanmaktadır.

Son Güncelleme: 13.06.2024
4.6
Toplam 174 Değerlendirme Üzerinden
google
nur dündar
25.08.2022

Dr Kardelen hanım ve asistini gayet Güler yüzlü, sakin ve anlayışlı davrandılar. Çok teşekkür ediyoruz. (Translated by Google) Dr. Kardelen and her assistant were very friendly, calm and understanding. Thank you very much.

google
Gokhan Ergil
25.08.2022

Başta doktorumuz Emre ÜNLÜ ve Melis Hanım` ın ilgi ve alakaları muhteşem. Korkusu olanlara tavsiyem mosdent e gidin. Doktorumuzun eli çok hafif ve aynı zamanda psikolog gibi korkularınızdan arındırıyor. (Translated by Google) The interest and relevance of our doctor Emre ÜNLÜ and Ms. Melis are amazing. My advice to those who are afraid, go to mosdent. Our doctor's hand is very light and at the same time relieves you of your fears like a psychologist.

google
Emre Duru
22.08.2022

MR. Hakan and Ömer, we have known each other more than 25 years, they were my dentist when I was young and now they are my family’s dentist. While living in Turkey, Eastern Europe, Russia and now in America, anytime I needed , I took the first flight and visited them, they always found a time for us, took good care of us, did quick and perfect job, never needed to come back. Perfect customer service, great care and attention , full service , affordable prices and extremely qualified team. Recently another great service for my entire family. Always happy , and always recommending. Thank you MOS Dental team.

google
Ekin Padak
18.08.2022

doktor gözde hanım ve emre bey çok rahat çok profesyoneller özellikle melis hanım aileden birisi gibi çok ilgili ve çok samimi ??? (Translated by Google) Doctor Gözde and Mr. Emre are very comfortable, very professionals, especially Ms. Melis is very caring and very sincere like a family member ???

google
Salih Baki
12.08.2022

Baki Ailesi olarak hastanenizde bulunan butun personellerin ilgi ve alakalarını tedavi boyunca eksik etmeyen Doktarlarina ve personellerine özellikle Melis hanıma çok teşekkür ederiz (Translated by Google) As Baki Family, we would like to thank the Doctors and staff, especially Ms. Melis, who did not miss the interest and relevance of all the staff in your hospital throughout the treatment.

Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Bu Hizmeti Sunan Hekimlerimiz
© 1992-2024 Tüm hakları saklıdır. MosDent, Özel Bahçelievler Mos Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ticari markasıdır. Kayıtlı adresimiz Bahçelievler Mahallesi Naci Kasım Sokak 2/3 Bahçelievler 34180 İstanbul - Türkiye
Son güncelleme: 05.09.2023 11.06

İnternet Sitesi: FocalHaus.com
magnifiercrosschevron-right-circle