Randevu Alın
Koruyucu Tedaviler
Diş sıkma, diş gıcırdatma, hassas diş tedavileri
hollywood smile
İçindekiler   +
Hemen Bilgi Alın!
CTA Form | TR (Vertical)
Bu sayfayı paylaş!
Tedavi Süreci
Kalış Süresi
7-10 gün
Ziyaret Sayısı
1
Tedavi Süresi
2-4 saat
Anestezi
-
İyileşme Süresi
Hemen
Takip Ziyareti
1 yıl
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın 

Hollywood Smile Nedir?

Ağız bölgesinin görünümü ve gülüş, kişinin günlük yaşamda yarattığı ilk izlenim açısından çok önemlidir. Bu nedenle gerek insan ilişkilerinde gerek estetik bir görünüme sahip olma noktasında son derece önemli bir rol üstlenir. Gülüş tasarımı olarak da adlandırılan Hollywood smile, daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen farklı yaş gruplarındaki kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Hollywood smile prosedürünün temel amacı, dişler ve diş etleri arasında estetik görünüm sağlayacak bir uyum yakalamaktır. 

Daha güzel bir gülüşe ve daha estetik bir görünüme sahip olmanın kişinin öz güvenini olumlu yönde etkilediği kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Hollywood smile bu kapsamda her hastanın ihtiyaçlarına, beklentilerine ve yüzündeki diğer unsurlara uygun planlamalarla özelleştirilebilen bir prosedürdür. Hasta özelinde yapılan planlamalar sayesinde estetik açıdan tatmin edici ve doğal bir görünüm elde edilebilir. Bu nedenle Hollywood smile özellikle son yıllarda artan popülaritesiyle en çok uygulanan estetik diş hekimliği prosedürleri arasında ilk sırada gelir.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood smile prosedürü uygulanmadan önce hasta muayene edilir, ihtiyaçları belirlenir ve beklentileri öğrenilir. Beklentilerin doğal ve estetik açıdan tatmin edici bir görünüm ile uygun olup olmadığı değerlendirilir. Yapılan analiz sürecinin ardından doğal ve estetik bir görünüm elde edilmesi için uygulanacak tedaviler hasta özelinde belirlenir. 

Yapılan diş muayenesi sırasında diş ya da diş eti problemi tespit edilirse, ilk adım bu sorunları gidermeye yönelik tedaviler uygulamaktır. Dişler ve diş etleri sağlıklıysa ağız içi ölçüler alınır, modellemeler yapılır. Hastanın fotoğraflarından ve çeşitli bilgisayar programlarından faydalanılarak yüz şekline uygun bir planlama yapılır ve hangi tedavilerin uygulanacağı belirlenir. 

Tedaviler tamamlandıktan sonra elde edilecek görünüm geçici restorasyonlar aracılığıyla hastayla paylaşılır ve hastanın onayı alınır. Hastanın istediği ve diş hekiminin uygun gördüğü değişiklikler varsa bunlar gerçekleştirilip hastanın onay vermesiyle tedavi süreci başlatılır.

Hollywood smile prosedürü uygulanacak hastanın ortodonti tedavi ihtiyacı varsa, öncelik buna verilmelidir. Diş etlerinde seviye bozukluğu tespit edilirse bunlar giderilir. Diş eksikliği olan hastalarda dental implant ya da uygun görülen farklı tedaviler gerçekleştirilir. Cerrahi prosedürlerden sonra iyileşme süreçlerinin tamamlanmasıyla diş beyazlatma tedavisi uygulanır. Dişlerdeki görsel ve biçimsel bozukluklar giderilir. Bunun için estetik kompozit dolgu, kaplama, porselen lamine ve zirkonyum kaplama gibi prosedürlerden faydalanılabilir.

Hollywood smile prosedürünün başarısı diş ve diş eti uygulamaları planlanırken dudak şeklinin ve konturunun göz önünde bulundurulmasıdır. Bu sayede, her hastanın yüzü için en uygun tasarımı gerçekleştirmek, doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar almak mümkündür.

hollywood smile

Hollywood Smile Kimlere Yapılır?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak dişlerinin görünümü ile ilgili hoşnutsuzluk yaşayan, dişlerinin ve gülüşünün daha estetik bir görünüme sahip olmasını isteyen kişilere Hollywood smile yapılabilir. Bu kapsamda dişlerin renginde, şeklinde ve yüzey yapısında değişiklikler yapılarak hem dişlere hem diş etlerine sağlıklı ve estetik açıdan daha iyi bir görünüm kazandırılabilir.

Hollywood Smile Hangi Rahatsızlıkları Giderir?

Kişinin diş görünümünün iyileştirmeyi hedefleyen Hollywood smile uygulaması ile giderilebilecek belli başlı rahatsızlıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hollywood smile uygulamaları dişlerin renk tonunu beyazlatarak sararmış veya lekelenmiş dişleri düzeltebilir.
 • Dişlerin düzensiz şekilleri ya da boyutları varsa, Hollywood smile ile düzeltilip daha simetrik bir görünüm elde edilebilir.
 • Dişler arasında boşlukları (Diastema) kapatmak için Hollywood smile uygulanabilir.
 • Hollywood smile ile dişler arasındaki uyumsuzluklar ya da düzensiz dizilimler düzeltilebilir.
 • Hollywood smile uygulamasıyla dişlerdeki kırıklar ve çatlaklar onarılabilir.
 • Hollywood smile prosedürü kapsamında gülüş hattını düzeltmek için dişler yeniden şekillendirilip daha estetik bir gülümseme elde edilebilir. 

Hollywood Smile Gülüş Tasarımı İşlemleri Nelerdir?

Hollywood smile gülüş tasarımı, hastanın istediği ve yüz hatlarıyla uyumlu bir estetik gülüş elde etmek için çeşitli diş hekimliği işlemlerini içerir. Bu işlemler, kişinin mevcut diş durumuna bağlı olarak özelleştirilir. Genel olarak Hollywood smile gülüş tasarımında kullanılan bazı yaygın işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Diş beyazlatma
 • Lamine veneer
 • Diş kaplama
 • Diş eti estetiği
 • Dolgu
 • Diş hizalama
 • Dental implant

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hollywood smile uygulamalarının ne kadar sürede yapılacağı her hasta özelinde dişlerin mevcut durumuna, elde edilmek istenen sonuçlara, uygulanacak tedavilere ve hastanın iyileşme hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hollywood smile uygulaması için ihtiyaç duyulan toplam süre, hastanın tedavi ihtiyaçlarına ve seçilen tedavi yöntemlerine bağlı olarak farklılaşabildiğinden bazı durumlarda Hollywood smile uygulaması birkaç gün içinde bazı durumlarda ise birkaç haftada tamamlanabilir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Ağız ve diş bakımı çoğu kişi için diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi sorunları önleyen bir rutin olsa da, dişler kadar diş etlerini de ön planda tutan gülüş tasarımı prosedürlerine gösterilen ilgi her geçen gün artmaktadır. Farklı yaşlardaki kadınlar ve erkekler dişlerindeki çürükler, diş dizilimindeki çarpıklıklar, diş etki hastalıkları, diş kayıpları ya da diş renklenmeleri nedeniyle gülümsemelerinden hoşnut olmayabilir. Sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olmaları halinde diş ve diş eti orantısızlığı ya da şekil bozukluğu gibi sorunlar yaşamaları da mümkün olabilir. 

Bu aşamada devreye giren Hollywood smile prosedürü her bireyin daha güzel ve sağlıklı gülüşlere sahip olmasına yardımcı olur. Her hasta özelinde planlanan ve uygulanan tedaviler sayesinde doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlara ulaşılabilir.

Hollywood Gülüşü Neye Yarar?

Hollywood smile uygulaması dişlerin rengini, şeklini ve düzenini iyileştirerek estetik açıdan daha çekici gülüşlere sahip olma imkanı sunar. Dişlerin beyaz, düzenli ve çekici bir görünüme kavuşması kişinin öz güvenini artıran bir unsur hale gelebilir. Estetik açıdan etkileyici sonuçlar elde etmek kişinin aynı zamanda sosyal ilişkilerde kendini daha rahat hissetmesini sağlayabilir. 

Ayrıca Hollywood smile uygulaması kişinin genel imajını iyileştirerek iş dünyasında ya da sosyal çevrelerde daha profesyonel bir görünüm yansıtmaya yardımcı olabilir. Dişlerdeki renklenmeleri ve lekelenmeleri, çatlakları, kırıkları, dişler arasındaki boşlukları ve diğer estetik sorunları düzelten Hollywood smile sayesinde dişler daha sağlıklı görünür.

hollywood smile fiyatları

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Hollywood smile uygulamalarından sonra ağız ve diş bakımı rutini doğru ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Ancak dişlerde aşındırıcı özelliğe sahip olan diş macunlarını kullanmamak ve yanlış diş gırçalama alışkanlıklarını değiştirmek önemlidir. Bu unsurlara özen gösterilmemesi halinde dişlerin yüzeyinde çizilmeler meydana gelebilir. Yapılması gereken ağız ve diş bakımı rutini kapsamında dişleri günde 2 ila 3 kez ve aşındırıcı olmayan florürlü diş macunlarıyla fırçalamaktır.

Hollywood smile kapsamında uygulanan tedavilerin etkisini uzun süre koruyabilmesi, dişlerde kalan plakların temizlenmesi ve diş çürümelerinin önlenebilmesi için diş ipi kullanımı ağız ve diş bakım rutinine dahil edilmelidir. Ağız hijyenini sağlamak için alkolsüz ağız bakım suları kullanılmalı, şeker içeriği yüksek yiyecek ve içecekler tüketilmemelidir. Ayrıca sert nesneleri ısırıp çiğnememeye özen gösterilmelidir.

Hollywood Gülümsemesi’nin Çeşitleri Nelerdir?

Hollywood smile terimi genel olarak estetik diş hekimliği uygulamalarını ifade eder ve kişinin gülüşünü estetik açıdan iyileştirmeyi amaçlar. Hollywood gülümsemesi çeşitleri, kişinin tercihlerine, diş yapısına ve estetik hedeflerine bağlı olarak değişebilir.

 • Diş beyazlatma işlemleri ile dişlerin rengi açılarak daha beyaz bir görünüm elde edilir. Bu, lekelerin giderilmesi ve dişlerin doğal beyazlığının artırılması anlamına gelir.
 • Lamine veneer uygulamaları, ince porselen ya da zirkonyum kaplamaların dişlerin ön yüzeyine yapıştırılmasıyla gerçekleşir. Dişlerin şeklini, boyutunu ve rengini düzeltmek için kullanılır.
 • Hasar görmüş, çürük veya estetik açıdan düzeltilmesi gereken dişler için diş kaplamaları kullanılabilir. Bu kaplamalar, dişin tamamını kaplayarak estetik bir görünüm sağlar.
 • Dişlerin düzensiz dizilimini gidermek için ortodonti tedaviler uygulanabilir.
 • Tam gülüş tasarımı dişlerin genel görünümünü iyileştirmek için bir dizi estetik diş uygulamasının birleştirilmesini içerir. Diş beyazlatma, lamine veneer uygulamaları, diş kaplamaları ve diğer işlemler bu kapsamda değerlendirilebilir.
 • Dudak ve dişler arasındaki uyumu artırmak için dudak dolguları ya da dudak estetiği uygulamaları da Hollywood gülümsemesinin bir parçası olabilir.
 • Bazı durumlarda, diş hekimleri minimal invaziv teknikleri kullanarak estetik iyileştirmeler gerçekleştirebilirler. Bu, dişlere zarar vermeden ve mümkünse doğal diş yapısını koruyarak estetik geliştirmeler sağlar.

Hollywood Smile Fiyatları

Hollywood smile fiyatları hasta özelinde uygulanacak tedavilere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Diş hekiminin uzmanlığı ve deneyimi, tedavilerde kullanılan malzemeler ve teknolojiler, uygulanan tedavilerin kapsamı Hollywood smile fiyatları üzerinde doğrudan etkili unsurlardır.

Son Güncelleme: 13.06.2024
4.6
Toplam 174 Değerlendirme Üzerinden
google
nur dündar
25.08.2022

Dr Kardelen hanım ve asistini gayet Güler yüzlü, sakin ve anlayışlı davrandılar. Çok teşekkür ediyoruz. (Translated by Google) Dr. Kardelen and her assistant were very friendly, calm and understanding. Thank you very much.

google
Gokhan Ergil
25.08.2022

Başta doktorumuz Emre ÜNLÜ ve Melis Hanım` ın ilgi ve alakaları muhteşem. Korkusu olanlara tavsiyem mosdent e gidin. Doktorumuzun eli çok hafif ve aynı zamanda psikolog gibi korkularınızdan arındırıyor. (Translated by Google) The interest and relevance of our doctor Emre ÜNLÜ and Ms. Melis are amazing. My advice to those who are afraid, go to mosdent. Our doctor's hand is very light and at the same time relieves you of your fears like a psychologist.

google
Emre Duru
22.08.2022

MR. Hakan and Ömer, we have known each other more than 25 years, they were my dentist when I was young and now they are my family’s dentist. While living in Turkey, Eastern Europe, Russia and now in America, anytime I needed , I took the first flight and visited them, they always found a time for us, took good care of us, did quick and perfect job, never needed to come back. Perfect customer service, great care and attention , full service , affordable prices and extremely qualified team. Recently another great service for my entire family. Always happy , and always recommending. Thank you MOS Dental team.

google
Ekin Padak
18.08.2022

doktor gözde hanım ve emre bey çok rahat çok profesyoneller özellikle melis hanım aileden birisi gibi çok ilgili ve çok samimi ??? (Translated by Google) Doctor Gözde and Mr. Emre are very comfortable, very professionals, especially Ms. Melis is very caring and very sincere like a family member ???

google
Salih Baki
12.08.2022

Baki Ailesi olarak hastanenizde bulunan butun personellerin ilgi ve alakalarını tedavi boyunca eksik etmeyen Doktarlarina ve personellerine özellikle Melis hanıma çok teşekkür ederiz (Translated by Google) As Baki Family, we would like to thank the Doctors and staff, especially Ms. Melis, who did not miss the interest and relevance of all the staff in your hospital throughout the treatment.

Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Bu Hizmeti Sunan Hekimlerimiz
© 1992-2024 Tüm hakları saklıdır. MosDent, Özel Bahçelievler Mos Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ticari markasıdır. Kayıtlı adresimiz Bahçelievler Mahallesi Naci Kasım Sokak 2/3 Bahçelievler 34180 İstanbul - Türkiye
Son güncelleme: 05.09.2023 11.06

İnternet Sitesi: FocalHaus.com
magnifiercrosschevron-right-circle