Randevu Alın
Hizmetler

All On 4 İmplant

all on for implant
İçindekiler   <
Hemen Bilgi Alın!
CTA Form | TR (Vertical)
Bu sayfayı paylaş!
All On 4 İmplant

All On Four İmplant Nedir?

Bireylerin yaşam kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biri ağız ve diş sağlığıdır. Bunun sonucunda, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan diş eksiği ya da eksikliklerini gidermeye yönelik tedaviler giderek önem kazanmaktadır. İmplant tedavisi; çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerini doldurmak, aynı zamanda hastanın çiğneme, tat alma, konuşma ve görünüm konusunda yaşadığı sorunları gidermek amacıyla sıklıkla uygulanır.

Ancak hiç dişi olmayan ya da yakın zaman içerisinde tamamen dişsiz kalma ihtimali bulunan hastalarda implant tedavisi çok daha uzun zaman alan ve yüksek maliyetli bir tedaviye dönüşür. All on 4 tedavisi ise hiç diş olmayan hastalarda sinüs lift, kemik eklemesi ya da kemik yetersizliği nedeniyle ileri cerrahi gereksinimini ortadan kaldıran, son derece hızlı ve etkili bir diş hekimliği prosedürü olarak öne çıkar.

All on 4 implant, dişsiz ya da diş kaybı yaşayan bireyler için tasarlanmış bir implant tedavi protokolüdür. Bu yöntemde, yalnızca dört adet implant kullanılarak bir üst ya da alt çene tamamen restore edilebilir. Diğer geleneksel implant tekniklerinden farklı olarak, all on 4 implant, daha az implant kullanarak maksimum stabilite ve dayanıklılık sağlar. Bu, tedavi sürecini kısaltır ve hasta için daha konforlu bir deneyim sunar.

All on 4 implant tekniğinin en önemli özelliklerinden biri; tam dişsiz hastalarda diş protezinin, belirli açılarla yerleştirilen 4 adet dental implant üzerine aynı gün sabitlenmesine imkân vermesidir. Diş eksikliği nedeniyle çeşitli sorunlar yaşayan bireylere özel olarak geliştirilmiş all on 4 implant tedavisi kapsamında; çenenin arka kısmına 2 adet implant 30 ila 45 derecelik açıyla yerleştirilir. Diğer 2 implant ise ön bölgeye dik bir şekilde konumlandırılır.

all on for implant

All On Four İmplant Nasıl Yapılır?

All on 4 implant tedavisi son derece konforlu, pratik ve etkili bir diş hekimliği prosedürüdür. Tedavinin başarılı olabilmesi için hasta özelinde planlanması, aynı zamanda alanında uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından uygulanması son derece önemlidir.

All on four implant tedavisinin ilk adımı, hastanın ağız yapısının değerlendirilmesidir. Bunun için röntgen ve diğer görüntüleme yöntemlerinden faydalanılabilir. Farklı yöntemler kullanılarak hastanın çene kemiği incelenir. Daha sonra implantların yerleştirileceği doğru konumu bulmak için detaylı bir planlama yapılır.

Planlamanın ardından cerrahi prosedür süreci başlar. Çene kemiğinin belirlenen noktalarına dört adet implant cerrahi prosedür aracılığıyla yerleştirilir. Bu aşamada implantların, çene kemiğiyle doğru şekilde kaynaşacak bir konuma yerleştirilmesine özen gösterilmelidir.

4 adet implant hastanın çene kemiğine yerleştirildikten sonra geçici diş protezi takılır. Böylece hastanın iyileşme süreci ve tedavi tamamlanana dek dişsiz kalması önlenir.

Cerrahi prosedürle yerleştirilen implantların çene kemiğiyle kaynaşması için yaklaşık 3 aylık bir süreye gereksinim duyulur. Sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci yaşanması için hastanın diş hekiminin önerilerine uyması çok önemlidir.

İmplantların çene kemiğiyle kaynaşmasının ardından daimi diş protezleri hazırlanır ve hazırlanan diş protezleri implantlara sabitlenir. Bu diş protezlerinin en önemli özelliği hastanın doğal dişleri gibi görünmesi ve fonksiyonel bir çözüm olmasıdır.

All On Four Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanan diş kaybı, yalnızca estetik bir sorun olmanın ötesinde, günlük yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilen bir durumdur. Ancak, günümüzde diş implantlarındaki teknolojik ilerlemeler sayesinde, All on 4 tedavisi dişsizlik sorununu etkili bir şekilde çözmekte ve hastalara bir dizi avantaj sunmaktadır.

All on 4 implant tedavisi, aynı gün içerisinde tamamlanabilen hızlı ve etkili bir diş hekimliği prosedürüdür. Geleneksel implant tedavilerine göre daha az implant kullanılarak daha geniş bir alandaki eksik dişlerin tamamlanabilmesi sayesinde tedavi süreci daha kısadır. İmplantlar yerleştirildikten sonra hastaya hemen diş protezi uygulanabildiğinden hastalar günlük yaşamda konforlarını sağlayabilir.

All on 4 tedavisi, diş implantları kullanılarak uygulandığı için, elde edilen sonuçlar doğal dişlere oldukça benzer. Renk, şekil ve boyut açısından kişiye özel tasarlanan dişler, hastanın gülüşünü doğal ve estetik bir görünüme kavuşturur. Ayrıca, implantlar çene kemiğine sıkıca entegre olduğu için, hastalar günlük aktivitelerini rahatça gerçekleştirebilirler.

Tedavi kapsamında dört implant stratejik bir şekilde yerleştirildiği için çene üzerinde maksimum dayanıklılık ve stabilite sağlanır. Bu durum, hastaların çeşitli yiyecekleri sorunsuz bir şekilde tüketmesini ve estetik bir gülümsemeye kavuşmasını sağlar.

Geleneksel implant tedavilerinde genellikle daha fazla sayıda implant kullanılması gerekir. Buna bağlı olarak tedavinin maliyeti de daha yüksek olur. All on 4 tedavisi ise prosedür kapsamında daha az implant kullanılması nedeniyle ekonomik bir seçenek sunar. Böylece, dişsizlik sorununu çözmek isteyen ancak bütçe konusunda endişeleri olan bireyler için çekici bir alternatif haline gelir.

All on 4 tedavisinin kısa iyileşme süreci, hastaların normal yaşamlarına hızlı bir şekilde dönmesini sağlar. Bu, iş ya da sosyal yaşamlarını etkileyen diş sorunlarına çözüm arayan bireyler için önemli bir avantaj hâline gelebilir.

Geleneksel implant tedavilerinde sinüs yükseltme ya da kemik ilavesi gibi ileri cerrahi işlemler uygulanması gerekebilir. All on 4 yöntemi daha az invazivdir ve bu tür uygulamalara gereksinim olmaz.

All On Four İmplant Uygulama Aşamaları

Tedavi süreci, uzman bir diş hekimi tarafından yapılacak detaylı bir muayene ve dijital görüntüleme çalışması ile başlar. Bu kapsamda; çene kemiği yapısı, diş eksikliği durumu, genel ağız sağlığı ve hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir.

Elde edilen bilgilere göre hasta özelinde tedavi planlanır. Bunun için implantların hangi noktalara yerleştirileceği, dişlerin şekli, rengi ve boyutu belirlenir.

Hastaya lokal anestezi uygulanır ve implantlar belirlenmiş stratejik noktalara yerleştirilir. Böylece çene kemiğinin en sağlam bölgelerinden yaralanarak maksimum dayanıklılığa ve stabiliteye erişilebilir.

İmplantlar yerleştirildikten sonra geçici protezler takılır ve hastalar bu sayede günlük aktivitelerini sürdürebilir.

  • İyileşme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte doğal dişlere uygun renk, şekil ve boyutta kalıcı protezler tasarlanıp üretilir. Daha sonra implantlara sabitlenir.

All On Four İmplant Tekniği Ne Kadar Başarılı?

All on 4 implant tekniği son yılların en önemlidir hekimliği prosedürlerinden biridir. Diğer yandan tedavinin başarılı olabilmesi için alanında uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından uygulanması, aynı zamanda hasta özelinde planlanması gerekir. Bunun yanı sıra tedavi sonrası ağız ve diş bakımı konusunda gereken özen gösterilmelidir.

All On Four İmplant Avantajları Nelerdir?

All on 4 implant, tüm dişlerini kaybetmiş hastalar için hızlı bir çözüm sunar. İmplantlar aynı seansta yerleştirilir ve geçici protez dişler hemen sabitlenebilir.

All on 4 implant tekniğinde kullanılan protez dişler, doğal dişlere benzer bir görünüm sağlar. Ayrıca, hastaların çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını etkilemez.

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildiği için kemik dokusunu uyarır ve kemik kaybını önler.

All on 4 tedavisinde yalnızca 4 adet implant kullanıldığından daha az cerrahi işlem gerekir ve buna bağlı olarak iyileşme süreci daha hızlı olur.

all on four implant

All On Four Tedavisi Kimlere Uygulanır?

All on 4 tedavisi, dişsiz ya da diş kaybı yaşayan bireyler için ideal bir çözümdür. Bu tedavi, hem üst hem de alt çenedeki dişsizlik sorununu çözmek amacıyla kullanılabilir.

Geleneksel implant tedavileri için uygun olmayan ya da çene kemiği yoğunluğu düşük olan bireyler, all on 4 tedavisi için uygun adaylar olabilir.

All on 4 tedavisinin uygulanması için hastanın genel sağlık durumu tedaviye engel teşkil etmemelidir. Her hastanın bireysel durumu, ihtiyaçları ve beklentileri farklı olduğundan hasta özelinde değerlendirme yapılarak tedavi kararı verilmesi önemlidir.

All On Four Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

All on 4 tedavisi sonrası başarılı ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanması, aynı zamanda uzun süre kalınlığını koruyacak sonuçlar elde edilmesi için bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Operasyon sonrası diş hekiminin önerdiği talimatlara tam olarak uymak şişlik, ağrı ve diğer olası komplikasyonları azaltmaya yardımcı olabilir.

İmplantların başarılı bir şekilde entegre olup olmadığını kontrol etmek için düzenli diş hekimi kontrolleri aksatılmamalıdır. Bu kontroller, potansiyel sorunları erken tespit etmek ve tedavi etmek için fırsat sunabilir.

Tedavi sonrası ağız ve diş bakımı ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak dişler fırçalanmalı, diş ipi ve antibakteriyel gargara kullanılmalıdır.

Tedaviyi izleyen ilk birkaç gün yumuşak gıdalar tüketilmeli, sıcak ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

İyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceğinden sigara ve alkol kullanımına ara verilmelidir.

All On Four Fiyatları

All on 4 fiyatları hasta özelinde tek çeneye mi alt çeneye mi uygulanacağı, diş çekimi yapılması gerekip gerekmediği, kullanılacak implantın kalitesi, uygulamayı yapacak kliniğin fiyat politikası ve daha pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Son Güncelleme: 01.04.2024
Tedavi Süreci
Kalış Süresi
1 hafta
Ziyaret Sayısı
3
Tedavi Süresi
2-3 saat
Anestezi
İyileşme Süresi
3 ay
Takip Ziyareti
-
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın 
4.6
Toplam 174 Değerlendirme Üzerinden
google
nur dündar
25.08.2022

Dr Kardelen hanım ve asistini gayet Güler yüzlü, sakin ve anlayışlı davrandılar. Çok teşekkür ediyoruz. (Translated by Google) Dr. Kardelen and her assistant were very friendly, calm and understanding. Thank you very much.

google
Gokhan Ergil
25.08.2022

Başta doktorumuz Emre ÜNLÜ ve Melis Hanım` ın ilgi ve alakaları muhteşem. Korkusu olanlara tavsiyem mosdent e gidin. Doktorumuzun eli çok hafif ve aynı zamanda psikolog gibi korkularınızdan arındırıyor. (Translated by Google) The interest and relevance of our doctor Emre ÜNLÜ and Ms. Melis are amazing. My advice to those who are afraid, go to mosdent. Our doctor's hand is very light and at the same time relieves you of your fears like a psychologist.

google
Emre Duru
22.08.2022

MR. Hakan and Ömer, we have known each other more than 25 years, they were my dentist when I was young and now they are my family’s dentist. While living in Turkey, Eastern Europe, Russia and now in America, anytime I needed , I took the first flight and visited them, they always found a time for us, took good care of us, did quick and perfect job, never needed to come back. Perfect customer service, great care and attention , full service , affordable prices and extremely qualified team. Recently another great service for my entire family. Always happy , and always recommending. Thank you MOS Dental team.

google
Ekin Padak
18.08.2022

doktor gözde hanım ve emre bey çok rahat çok profesyoneller özellikle melis hanım aileden birisi gibi çok ilgili ve çok samimi ??? (Translated by Google) Doctor Gözde and Mr. Emre are very comfortable, very professionals, especially Ms. Melis is very caring and very sincere like a family member ???

google
Salih Baki
12.08.2022

Baki Ailesi olarak hastanenizde bulunan butun personellerin ilgi ve alakalarını tedavi boyunca eksik etmeyen Doktarlarina ve personellerine özellikle Melis hanıma çok teşekkür ederiz (Translated by Google) As Baki Family, we would like to thank the Doctors and staff, especially Ms. Melis, who did not miss the interest and relevance of all the staff in your hospital throughout the treatment.

Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Bu Hizmeti Sunan Hekimlerimiz
© 1992-2024 Tüm hakları saklıdır. MosDent, Özel Bahçelievler Mos Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ticari markasıdır. Kayıtlı adresimiz Bahçelievler Mahallesi Naci Kasım Sokak 2/3 Bahçelievler 34180 İstanbul - Türkiye
Son güncelleme: 02.03.2024 11.06

İnternet Sitesi: FocalHaus.com
magnifiercrosschevron-right-circle
MosDent Diş Hastanesi

MosDent Diş Hastanesi

Çünkü gülümsemek sağlıktır

I will be back soon

MosDent Diş Hastanesi
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Whatsapp WhatsApp