Randevu Alın
Koruyucu Tedaviler
Diş sıkma, diş gıcırdatma, hassas diş tedavileri

Periodontoloji

Güzel bir gülüş ve yanında diş hekimi aletleri
İçindekiler   +
Hemen Bilgi Alın!
CTA Form | TR (Vertical)
Bu sayfayı paylaş!
Tedavi Süreci
Kalış Süresi
5-7 gün | 7-10 gün
Ziyaret Sayısı
2
Tedavi Süresi
2 saat
Anestezi
İyileşme Süresi
2-4 hafta
Takip Ziyareti
3-6 months
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın 

Diş Eti Çekilmesi

Diş etinin, dişin koruyucu tabakası olan mine tabakasının altına çekilerek,  kök yüzeylerinin açığa çıkması durumudur.

Dişlerin kök yüzeyleri  dış etkenlere karşı dayanıklı değildir. Diş eti çekilmesi oluştuğunda  kök yüzeyleri açığa çıkmaktadır. Diş eti çekilmesi tedavi edilmediğinde  bu açığa çıkan kök yüzeylerinde zamanla hassasiyet(sızlama)  ve kök yüzey  çürükleri oluşabilmekte ve diş kaybedebilmektedir.

Günümüzde diş eti çekilmesinin cerrahi ve cerrahi olmayan birçok tedavisi bulunmaktadır. Cerrahi olarak açığa çıkan kök yüzeyleri  mikrocerrahi tekniklerle kapatılıp, çekilmeden önceki haline getirilebilmekte veya diş etinin daha fazla çekilmesinin önüne geçebilmektedir.  Mikrocerrahi işlemden  10 – 14 gün sonra dikişler alınmakta ve doku iyileşmeye bırakılmaktadır.

dis eti iltihabi

Diş Eti İltihabı

Yiyecek artıklarının diş ve kök yüzeylerinde  birikmesiyle oluşan bakteri plağının ve diş taşlarının, diş etinde iltihap oluşturup kanama ve kızarıklığa sebep olması durumudur. Çoğu zaman bu bakteri plağı ve diş taşları dişlerin kök yüzeylerine sıkıca yapışmakta ve diş etinin altındaki kemiğin,  iltihaba bağlı olarak erimesine sebep olmaktadır. Bu  kemik erimesine bağlı dişlerde sallanma ve apse oluşabilmekte ve diş kaybedilebilmektedir. Diş eti tedavisi yapıldığında iltihap ortadan kalkmakta ve kemik erimesi durmaktadır.

Bazen kaybedilen kemiğin yerine konulması için mikrocerrahi tekniklerle diş eti ameliyatı yapılıp kemik tozu (greft)  kullanılabilmektedir.

Diş eti iltihabının tekrar oluşmaması için diş hekiminin tavsiye ettiği şekilde ve sıklıkta dişler fırçalanmalı ve ağız hijyenine önem gösterilmelidir.

İmplant tedavisi, kaplama, köprü, zirkonyum, dolgu ve  protez, diş teli  gibi bütün diş tedavilerinden önce mutlaka diş etleri kontrol edilmeli,  iltihabı giderilmeli ve sonrasında bu işlemler yapılmalıdır. Aksi halde ilerleyen dönemlerde şiddetli diş eti iltihabı oluşabilmekte ve yapılan tedaviler başarısız olmaktadır.

lazerle dis eti tedavisi

Lazerle Diş Eti Tedavisi

Günümüzde diş eti tedavisinde lazerler birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle ‘pembe estetik’ denilen diş etlerinin diş ile uyumunun sağlanmasında,  diş eti büyümelerinin giderilmesinde ve dişlerin görünürlüğünün artırılmasında kullanılmaktadır.

Ayrıca diş eti iltihabının giderilmesinde, yara iyileşmesini hızlandırmak ve bakterileri ortadan kaldırmak için de lazerlerden  faydalanabilmektedir.

Son Güncelleme: 15.06.2024
4.6
Toplam 174 Değerlendirme Üzerinden
google
nur dündar
25.08.2022

Dr Kardelen hanım ve asistini gayet Güler yüzlü, sakin ve anlayışlı davrandılar. Çok teşekkür ediyoruz. (Translated by Google) Dr. Kardelen and her assistant were very friendly, calm and understanding. Thank you very much.

google
Gokhan Ergil
25.08.2022

Başta doktorumuz Emre ÜNLÜ ve Melis Hanım` ın ilgi ve alakaları muhteşem. Korkusu olanlara tavsiyem mosdent e gidin. Doktorumuzun eli çok hafif ve aynı zamanda psikolog gibi korkularınızdan arındırıyor. (Translated by Google) The interest and relevance of our doctor Emre ÜNLÜ and Ms. Melis are amazing. My advice to those who are afraid, go to mosdent. Our doctor's hand is very light and at the same time relieves you of your fears like a psychologist.

google
Emre Duru
22.08.2022

MR. Hakan and Ömer, we have known each other more than 25 years, they were my dentist when I was young and now they are my family’s dentist. While living in Turkey, Eastern Europe, Russia and now in America, anytime I needed , I took the first flight and visited them, they always found a time for us, took good care of us, did quick and perfect job, never needed to come back. Perfect customer service, great care and attention , full service , affordable prices and extremely qualified team. Recently another great service for my entire family. Always happy , and always recommending. Thank you MOS Dental team.

google
Ekin Padak
18.08.2022

doktor gözde hanım ve emre bey çok rahat çok profesyoneller özellikle melis hanım aileden birisi gibi çok ilgili ve çok samimi ??? (Translated by Google) Doctor Gözde and Mr. Emre are very comfortable, very professionals, especially Ms. Melis is very caring and very sincere like a family member ???

google
Salih Baki
12.08.2022

Baki Ailesi olarak hastanenizde bulunan butun personellerin ilgi ve alakalarını tedavi boyunca eksik etmeyen Doktarlarina ve personellerine özellikle Melis hanıma çok teşekkür ederiz (Translated by Google) As Baki Family, we would like to thank the Doctors and staff, especially Ms. Melis, who did not miss the interest and relevance of all the staff in your hospital throughout the treatment.

Hemen Randevu Oluşturun!
CTA Form | TR
Bu Hizmeti Sunan Hekimlerimiz
© 1992-2024 Tüm hakları saklıdır. MosDent, Özel Bahçelievler Mos Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ticari markasıdır. Kayıtlı adresimiz Bahçelievler Mahallesi Naci Kasım Sokak 2/3 Bahçelievler 34180 İstanbul - Türkiye
Son güncelleme: 05.09.2023 11.06

İnternet Sitesi: FocalHaus.com
magnifiercrosschevron-right-circle